Loading...

O nas

O blogu

Blog „Mała i duży w podróży” powstał w 2014 roku i zaczynał tak, jak wiele tego typu blogów. Był dla rodziny i znajomych. Z biegiem czasu i mnóstwem pracy powstał ten, na którym właśnie jesteś. Naszymi postami staramy się przybliżać ludziom świat, w który nie zawsze mogą ruszyć. Jednak znajdą tu nie tylko inspiracje do swoich podróży – chcemy, aby znaleźli też informacje praktyczne, które pozwolą im zaplanować jak najlepszy wyjazd.

Oprócz pokazywania miejsc które odwiedziliśmy, chcemy również przybliżyć naszym czytelnikom dzielnice w której mieszkamy. Naszą ukochaną krakowską Nową Hutę. Dlaczego? Bo zrozumieliśmy, że nie trzeba lecieć na koniec świata, żeby zobaczyć coś ciekawego. Wystarczy wyjść z bloku i rozejrzeć się po okolicy. Poznać jej historię. I do tego właśnie cię zachęcamy.

Dodatkowo na blogu, co jakiś czas pojawiają się testy sprzętu, którego używamy podczas podróży. Często współpracujemy z firmami, o których sprzęcie piszemy. Jednak nie zmienia to tego, że opisujemy sprzęt taki, jaki jest w rzeczywistości. Prezentującjego wady i zalety, tak aby czytelnik w 100% wiedział, czy testowana rzecz odpowiada jego oczekiwaniom i nie zepsuje mu wyjazdu.

Od 7 czerwca 2017 roku do naszej pary dołączyły 4 łapy. Gufi jest psiakiem, którego przygarnęliśmy z fundacji działającej pod Krakowem. Czekał na to 2 lata i teraz wreszcie ma swój dom. Nasze podróże na pewno trochę się zmienią, bo chcemy, aby zobaczył z nami jak najwięcej świata. Jednak na pewno będą to zmiany na lepsze, ponieważ wierzymy, że najlepsze w podróżach jest dzielenie ich z innymi.  

Hania

Bez wątpienia jest mała, ale od zawsze uważa to za duży plus. Głośno mówi, ale nigdy pierwsza nie zaczyna rozmowy – podobno bardzo towarzyska. Z wykształcenia inżynier, z zawodu redaktor w portalu podróżniczym. Uwielbia morze, marzy o tym, żeby kiedyś rzucić wszystko i pojechać na Półwysep Helski. Z górami jej nigdy nie po drodze. Kocha podróże autem oraz samolotem. Wolne chwile spędza w kuchni, na siłowni albo przed komputerem – rysując. Zafascynowana architekturą. Chciałaby wszystko zaplanować, ale coraz częściej woli zaryzykować, niż później żałować. Ma tylko dwa nałogi – kupowanie butów i tanich biletów lotniczych. Kiedyś chciała jechać w podróż dookoła świata, ale stwierdziła że codzienność też jest ciekawa.

Michał

Gran canaria

Ten niby duży, który wcale taki nie jest. Co prawda na zdjęciach z małą Hanią taki właśnie się wydaje, ale pozory mylą 😉 Ulubiony środek transportu to rower i własne nogi. Nie lubi jeździć samochodem, denerwują go inni kierowcy. Na co dzień zajmuje się reklamą w Google AdWords i analityką internetową. Nie wie kiedy leci samolotem, na kiedy się umówił, gdzie i skąd jedzie. Gdy ktoś o to pyta zawsze ma jedną odpowiedź: “Zapytaj Hani”. Jakby kalendarz nie istniał i nie można było w nim wszystkiego zapisywać. Tylko po co? Przecież: “Będę pamiętał”. Wszędzie jednak zawsze jest na czas (a nawet przed) i jakaś nadprzyrodzona siła sprawia że to wszystko się układa. W podróży szuka kontaktu z przyrodą. Lasy, góry… morza trochę mniej, chociaż przy Hani nie da się ich pomijać. Lubi wyspy i ten ich specyficzny klimat. Od fotografowania budynków woli zdjęcia zwierząt. Nie lubi odpuszczać.   

Gufi

Goofy

Dodatkowe 4 łapy w naszym składzie. Czarny multipies (potocznie zwany kundelkiem), czyli wszystko co najlepsze upchane w 16 kilo i pokryte sierścią. Gufiego adoptowaliśmy z fundacji Dar Serca 7 czerwca 2017 roku. Czekał na nas 2 lata. 2 razy znalazł już nawet dom, jednak nie zagościł w nich długo i zostawał oddany. Mówią, że do 3 razy sztuka i tym razem się to sprawdziło. Przyszedł trochę przestraszony i niepewny. Nie jadł, chodził z podkulonym ogonem i bał się każdego nowego dźwięku. Po krótkim czasie zrozumiał, że będzie mu z nami dobrze i trochę rudawy ogon majda się już na wszystkie strony świata.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz