Loading...

Islandia

Islandia – kraina lodu i ognia. Wspaniałe miejsce i marzenie każdego podróżnika. Niby Europa, a jednak to zupełnie inny świat i specyficzni mieszkańcy. Kraj gdzie największą mniejszością narodową są Polacy. Raj dla miłośników natury i silnego wiatru. Znajdziecie tu piękne parki narodowe, lodowce, wodospady… Do tego świetne szlaki turystyczne. Wcale nie jest zimno – chociaż zima to większa część roku, ale zawsze można dogrzać się w naturalnym, gorącym basenie – jednak warto zabrać ze sobą wełnianą, ciepłą czapkę. Islandia zarówno nas zachwyciła jak i zaskoczyła, czasami mało pozytywnie. Na pewno wrócimy na wyspę – może z autem, może z rowerami ale już raczej nie z biletem w jedną stronę.

Na Islandii spędziliśmy trzy miesiące. Mieszkaliśmy na malutkiej wyspie Hrisey i mieliśmy szansę poznać prawdziwą, nieturystyczną Islandię. Ten wyjazd, jak dotąd, to nasze najciekawsze doświadczenie i najpiękniejsze wspomnienia. Możemy zabrać was w podróż dookoła Islandii ale we wpisach przeczytacie nie tylko o największych atrakcjach ale także o tym jaka jest islandzka codzienność. Ta codzienność to również nietypowa islandzka kuchnia – podpowiadamy co warto zjeść a przed czym trzeba uciekać! Co więcej, staramy się udowodnić, że Islandia wcale nie jest droga a fajny wyjazd nie wymaga ogromnego budżetu.

Chętnie odpowiemy na wasze pytania czy rozwiejemy wątpliwości. Jeżeli nie wiecie gdzie warto wykąpać się w gorących źródłach czy obawiacie się wynajmu auta to jak tylko damy radę to pomożemy! 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz